Educator má generálního partnera. Educator a Sev.en Energy přinášejí novou energii do vzdělávání!

Den 1.9.2020 se zapsal tučným písmem do historie iniciativy Educator. V tento den se totiž uskutečnila tisková konference, na níž iniciativa Educator oznámila partnerství se společností Sev.en Energy, která se stala generální partnerem naší iniciativy a také partnerem projektu druhé pilotní školy, který iniciativa Educator realizuje.

Druhou pilotní školou se stala GSPŠ Duchcov a právě v jejích prostorách se tisková konference první zářijový den uskutečnila. Tyto prostory už zanedlouho dostanou nový kabát, studenti duchcovské školy se totiž mohou těšit na modernizaci učeben a integraci moderních technologických prvků a nástrojů do výuky. Kromě toho čeká duchcovskou průmyslovku také kompletní změna grafické identity, to vše za finančního přispění generálního partnera Sev.en Energy prostřednictvím naší iniciativy Educator.

„Technické vzdělávání podporujeme už řadu let. Jednotlivým základním, středním i vysokým školám v regionech, kde působíme, jsme přispívali na jejich projekty, většinou na vybavení technických učeben. Opatření související s koronavirem, která ovlivnila výuku v loňském školním roce, nás přiměla uvažovat o jiné formě podpory vzdělávání, než jakou jsme školám poskytovali v minulých letech. Educator má podle nás potenciál změnit systém výuky, zavést novou, moderní a pro studenty čitelnou a přijatelnou formu vzdělávání. Naše podpora prostřednictvím Educatoru nebude určena jen pro jednu školu, ale pro celý systém vzdělávání v České republice jako celek. Educator je v začátcích. Věříme ale, že svůj přímý a pro mladé lidi dobře uchopitelný způsob nabývání vědomostí a umění učit se dokáže postupně přenést na celý systém školství u nás,“ komentovala partnerství s Educatorem mluvčí Sev.en Energy Gabriela Sáričková Benešová

foto2

“Věříme, že s naším nasazením a odhodlaním v kombinaci s celospolečenskou potřebou změny vzdělávacího systému (digitální kompetence, distanční výuka, kritické myšlení, bezpečnost v online prostředí) a podporou nového generálního partnera, máme šanci uspět a adaptovat český vzdělávací systém, včetně jeho hodnotového ukotvení, na možnosti a realitu 21. století a navázat ho tak plynule na průmysl 4.0.” dodal zakladatel iniciativy Tomáš Hart.